Літній відпочинок у 2023 році

Літній відпочинок – це подорожі на природу і до моря. Оскільки морське узбережжя цього року випадає з туристичних напрямків, оздоровитися можна в горах, лісах і біля водойм.

Однак через війну багато територій залишаються небезпечними, а також закритими через близькість до інфраструктурних об'єктів.

Туризм в Україні продовжує працювати навіть в умовах війни, проте багато хто не знає правил безпеки під час подорожей.

Нагадуємо, що подорожувати і пересуватися країною не заборонено. Слід пам'ятати, про свою безпеку і безпеку близьких людей. Варто знати правила і обмеження в тому чи іншому регіоні, куди Ви плануєте поїхати.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЛІТНЬОГО ВІДПОЧИНКУ В УКРАЇНІ 2023 року

Правила подорожей під час війни

· Збираючись у мандрівку, варто дізнатися про наявність укриттів по маршруту вашої подорожі.

· Якщо ви хочете відвідати певні туристичні локації, перед візитом необхідно уточнити графік їхньої роботи.

· При плануванні туристичних мандрівок варто враховувати наявність та тривалість комендантської години в конкретному регіоні.

ЗАГАЛЬНІ ЗАБОРОНИ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

Плануючи відпочинок на природі, варто врахувати, що під час війни введені загальні заборони і обмеження на певні активності:

1. Сплави, походи, прогулянки та екскурсії маршрутами біля критичної інфраструктури, військових і стратегічних об'єктів – заборонені по всій Україні.

2. Масові заходи (фестивалі, концерти) заборонено проводити в умовах воєнного стану.

3. Деякі гірські маршрути, водойми, ліси в різних областях також обмежені до відвідування.

4. Недоступні також туристичні точки, наближені до кордонів з Білоруссю і Росією.

5. Відпочинок на сході України, зокрема в прифронтових зонах, небезпечний через активні бойові дії.

6. Слід утриматися від подорожей на територіях, які були під окупацією.

/Files/images/Консультації-для-батьків.jpg

З 01.06.2021 року у розпочався літній оздоровчий період. ЗДО №378 переведено на літній (санаторний) режим роботи

Режим роботи ЗДО№378 на літній оздоровчий період 2021 року

Чудова пора року-красне літечко,коли можна вдосталь насолоджуватись яскравим сонечком,гуляти босоніж по мякенькій травичці,досхочу купатись у річці. цікаво та змістовно малята проводять час у садочку в літній оздоровчий період.

Під час оздоровлення малята на другий сніданок о 10.00 вживають натуральні соки - все це завдяки піклуванню про здоров'я малечі.

У вихователів є щаслива нагода формувати у дітей любов до рідної природи, бажання піклуватися про неї, збагачувати її. Цікавими та корисними є екскурсії де діти мають змогу безпосередньо спостерігати та спілкуватися з природою.

Влітку особлива увага приділяється харчуванню дітей. Збагачується раціон дошкільнят за рахунок свіжих овочів та фруктів. В меню введений ІІ сніданок у вигляді фруктових соків.

Вартість харчування дітей в літній період зросла на 10% і складає:

- вікова група від 1-го до 3-х років - 22,00 грн. (із розрахунку: 8,80 грн. - бюджетні кошти та 13,20 грн. - батьківська плата).

- вікова група від 3-х до 6-ти років - 27,50 грн. (із розрахунку 11,00 бюджетні кошти та 16,50 батьківська плата)

Важливу роль в оздоровленні дитини має загартування. У нашому садочку ми використовуємо такі види загартування-сонячні, повітряні, водні ванни,ходьба босоніж по різним видам поверхні.

Загартувальні процедури– система заходів, спрямованих на підвищення опірності організму дітей, розвитку у них здатності швидко й без шкоди для здоров’я пристосовуватися до змінних умов навколишнього середовища.

У закладах дошкільної освіти застосовуються два види загартувальних заходів: повсякденні та спеціальні. До повсякденних належать: відповідний температурний режим, застосування широкої аерації, використання прохолодної води для миття рук, обличчя, полоскання рота, горла.

Спеціальні загартувальні процедури – повітряні й сонячні ванни, різноманітні водні процедури (наприклад: сухе та вологе обтирання тіла махровою рукавичкою, обливання ніг, тіла), сон при відкритих фрамугах тощо. При використанні водних процедур температура води поступово знижується відповідно до встановлених норм.

Проводяться й інші загартувальні (ходьба босоніж по росяній траві, глині, камінцях, вологому піску тощо) та спеціальні лікувально-профілактичні процедури (фітотерапія, ароматерапія, лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапевтичні процедури тощо), які включаються до системи оздоровлення за призначенням лікаря та згодою батьків з урахуванням індивідуальних показників стану здоров’я і самопочуття дітей.

Загартовуючи процедури. Їх значення.

За гартувальні процедуридоповнюють і підвищують ефективність усіх форм роботи з фізичного виховання.

Для масового використання в режимі дня різних вікових груп рекомендованотрадиційнезагартування: - повітрям (повітряні ванни, прогулянки, сон на свіжому повітрі); - водою(місцеві й загальні контрастні обтирання та обливання, умивання, купання); - сонцем (сонячні ванни), відповідно до розроблених принципів, норм та методик.

У дитячому садку проводяться спеціальні загартовувальні про­цедури: водні, повітряні, сонячні ванни. Ефективність їхнього впли­ву на організм зростає, якщо вони поєднуються з фізичними впра­вами.

Загартовування має бути систематичним, тривати увесь рік, причому треба поступово знижувати температуру повітря і води, збільшуючи одночасно тривалість процедур. Вплив їх найефектив­ніший тоді, коли вони застосовуються у комплексі. У всіх цих пи­таннях вирішальна роль належить лікареві. Діючи пліч-о-пліч з педагогом, він призначає і дозує загартовувальні процедури для кожної дитини зокрема.

/Files/images/novosti/2019/img209.jpg

Здоров’я — основа усього на світі,

Здоровими бути бажають всі діти,

Для цього потрібно щоденно вмиватись,

Робити зарядку і тепло вдягатись.

Себе гартувати водою і сонцем.

І солодко спати з відкритим віконцем.

І їсти усе, що на стіл подають,

Бо страви нам росту і сил додають.

/Files/images/novosti/2019/lto/20190611_094139.jpg /Files/images/novosti/2019/lto/20190611_094405.jpg /Files/images/novosti/2019/lto/20190611_093908.jpg /Files/images/novosti/2019/lto/20190611_095522.jpg

/Files/images/novosti/2018/Л3.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 432